top of page

RUSYA YAPTIRIMLARI SERTLEŞTİ Mİ YUMUŞADI MI


Rus uçağının düşürülmesi Türkiye'nin siyasi ve ekonomik alanda gelişen ilişkilerin hızla bozulmaya başladığı bir sürece girildi. Bu süreçte Rusya uçağının düşürülmesine tepki olar Türkiye'ye çeşitli alanlarda yaptırımlar uygulamaya koydu. Yaptırımların süresi ve olası etkileri tartışılırken konuyla ilgili haberler basında farklı biçimlerde yer alıyor.

Rusya aldığı yaptırımların içerik ve kapsamı ile ilgili haberler AKP yanlısı gazeteler 'Rusya yaptırımları yumuşattı' şeklinde yer alırken uluslararası basın ve Türkiye'deki yazılı ve görsel basında Rusya'nın yaptırımlara yenilerini ekleyerek sertleştirdiği haberleri yer alıyor.

Bu kapsamda Rusya'da yayınlanan ekonomi gazetesi Kommersant'ta yer alan haber AKP yanlısı Star gazetesinde Rusya yaptırımda yumuşuyor' başlığı ile verilirken aynı haber Sözcü Gazetesi'nde ' Rusya, Türkiye'ye karşı yeni yaptırımlar getiriyor' başlığı ile verildi.

Sözkonusu haber Star Gazetesi'nde;

"Türkiye 'ye ve Türk şirketlerine yönelik yaptırımları genişletme hazırlığında olan Rusya, fiyat ve enflasyon artışını körükleyecek yaptırımların şiddetini azaltma çabasına girdi. Son dönemde, uluslararası bazı şirketlerin tedarik açısından sıkıntı çektiği için üretim durdurma kararı alması da Rus hükümetinin işini zorlaştırdığı belirtildi" Şeklinde yer alırken aynı haber Sözcü'de şöyle yer alıyor:

"Rusya, Türkiye ye karşı yeni yaptırımlar getiriyor Ekonomi ve Gelişim Bakanlığı tarafından hazırlanıp Rus hükümetine sunulan taslağa göre iş ve hizmet ithalatı durdurulacak. Otelcilik ve kereste sektörünün yanı sıra pilotların eğitimi de yeni yasaklar kapsamına girecek.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page